Przyjazne faktury wystawiane z drukarek lub kas fiskalnych

Przyjazne faktury wystawiane z drukarek lub kas fiskalnych

Przyjazne faktury wystawiane z drukarek lub kas fiskalnych? 

Nie każda faktura drukowana jest na standardowej kartce A4. Faktury o wielkości paragonu nie są na tyle popularne jak te wcześniej wymienione, ale jednak stale używane.

W wielu miejscach taki sposób emitowania faktur jest bardzo wygodny. Jego popularność można zauważyć na stacjach benzynowych czy w gastronomii. Zadaj sobie pytanie czy takie rozwiązanie nie sprawdzi się także u Ciebie. Jedno urządzenie, które drukuje paragony, a jak trzeba to i faktury! Jest to duża wygoda i oszczędność miejsca.

Jak my się w tym odnajdujemy? Wyżej wymienione faktury na tym „zwijającym się” papierze także mogą być przyjazne. Przykład? Bardzo proszę! Otrzymaliśmy niedawno w ten sposób wystawioną fakturę:

Została ona wydrukowana na tym papierze i zawiera aż dwa kody: paskowy i QR. W kodzie paskowym zawarto jak się łatwo domyślić numer faktury, a w QR kodzie adres do strony WWW wystawcy faktury. Jeśli jednak zamiast tego drugiego umieścilibyśmy QR kod PrzyjaznejFaktury taką fakturę będzie można automatycznie zaksięgować. Co znajduje się w kodzie PrzyjaznejFaktury zobaczysz TUTAJ.

Niewielka zmiana, trochę większy kod, a ile uśmiechu i zadowolenia księgowej oszczędzającej czas za pomocą automatycznego księgowania.

Kto by się spodziewał, że urządzenia fiskalne radzą sobie z drukowaniem grafiki, a co więcej – robią to doskonale!