Biznesowe aplikacje mobilne

Biznesowe aplikacje mobilne

Aplikacje w smartfonach raczej rzadko kojarzą się z biznesem. Częściej z grami czy z rozrywką, muzyką czy mediami społecznościowymi. Jednak według ostatnich badań aż 72% procent szefów działów informatycznych uważa, że mogą one znacząco odmienić biznes. Na lepsze oczywiście.

W takim razie dlaczego tak mało używa się aplikacji w biznesie jeśli według 85% respondentów tego badania poprawiają one skuteczność procesów biznesowych? Czasami dlatego, że to oznacza zmianę. A do zmiany trzeba dojrzeć. Kolejnym powodem jest to, że nie lubimy zmian, unikamy ich. Jak coś działa to po co zmieniać? Jeśli wiem jak i umiem przepisać dane z faktury do programu księgowego to po co to zmieniać?

Po pierwsze: po to aby skrócić czas realizacji zadań (82% wskazań). Czy szybciej przepiszę fakturę czy szybciej zeskanuję z niej kod QR?

Po drugie: warto czasami zerwać z rutyną. To spowoduje, że nawet w powtarzalnych czynnościach będziemy sprawniejsi.

Po trzecie: warto się pobawić. Czy praca musi być nudna i monotonna? Nie musi jeśli będziemy wiedzieć jak pożytecznie łączyć zabawę z pracą. Wypróbowanie aplikacji mobilnej do skanowania faktur może być taką właśnie rozrywką.